Įdomu, naudinga

Nuo 2019-11-01 įsigalioja nauji (papildomi) šviesoforų signalų deriniai dešiniajam posūkiui reguliuoti

Susisiekimo ministerijos paaiškinimas
Atnaujintos šviesoforų įrengimo taisyklės leis lanksčiau reguliuoti eismą
(2019-07-16)

Susisiekimo ministerija paaiškino (bus pateikta žemiau), kad nuo 2019-11-01 įsigalioja nauji šviesoforų signalų deriniai, lanksčiau reguliuojantys dešinįjį posūkį ir pateikė šviesoforo signalų ir leidžiamų važiavimo krypčių schemą.

Atkreipiame dėmesį, kad leidžiamos važiavimo kryptys schemoje parodytos tuo atveju, kai pagrindinis šviesoforo signalas yra apvalus „žalias blynas“. Tai yra naujovė nuo 2019-11-01.

Apie Kelių eismo taisyklių pakeitimus jau rašėme anksčiau. Nuo 2019-11-01 Taisyklių 75 punktas pripažintas netekusiu galios:

75. Jeigu ties žaliu šviesoforo signalu įrengta papildoma sekcija su žalia rodykle, važiuoti rodyklės nurodyta kryptimi leidžiama tik įsijungus šios sekcijos signalui.

Atsisakius šios nuostatos važiavimo per reguliuojamas sankryžas tvarka iš esmės nesikeičia, kadangi šviesoforų, kuriuose įrengta papildoma sekcija su žalia rodykle, pagrindinis žalias šviesoforo signalas paprastai būna su juodo kontūro rodyklėmis (nurodo, kad leidžiama važiuoti tik rodyklių kryptimis).

Tačiau, įrengus šviesoforą su papildoma sekcija į dešinę, kai pagrindinis žalias šviesoforo signalas būtų žalias skritulio formos signalas (be juodo kontūro rodyklių), nedegant papildomai sekcijai į dešinę būtų leidžiama važiuoti visomis kryptimis (tarp jų ir į dešinę) pagal pagrindinį žalią šviesoforo signalą.

SUSISIEKIMO MINISTERIJOS PAAIŠKINIMAS IR SCHEMA

Atnaujintos šviesoforų įrengimo taisyklės leis lanksčiau reguliuoti eismą
(2019-07-16)

 


<< Atgal