Teisės aktų naujienos

Iki kada galioja ties raudonu šviesoforo signalu pritvirtinta lentelė su žalia rodykle į dešinę?

Dėl Kelių eismo taisyklių pakeitimo
(2019-11-25)

Dabar žmonėms neaišku. Girdėjo, kad naikins prie šviesoforų pritvirtintas lenteles su žaliomis rodyklėmis, leidžiančiomis sukti į dešinę degant raudonam šviesoforo signalui. Kai kur lentelės jau nuimtos, kai kur jos dar liko. Taip pat girdėjo, kad nuo 2019-11-01 kažkas keitėsi su šviesoforo signalais. Todėl stovi prie šviesoforo, turinčio lentelę su nupiešta žalia rodykle ir laukia, nesuka į dešinę. Gal nupiešta rodyklė nebegalioja? Kiti iš galo pypsi. Kaip yra iš tikrųjų? Iki kada galioja ties raudonu šviesoforo signalu pritvirtinta lentelė su žalia rodykle, nukreipta į dešinę?

Prie šviesoforo pritvirtinta lentelė su žalia rodykle galioja iki 2019-12-31

Nuo 2020-01-01 netenka galios Kelių eismo taisyklių 76 punktas:

76. Jeigu sankryžoje ties raudonu šviesoforo signalu pritvirtinta lentelė su žalia rodykle, nukreipta į dešinę, vairuotojams leidžiama sukti į dešinę ir degant draudžiamam šviesoforo signalui, tačiau prieš įvažiuodami į sankryžą jie privalo sustoti prieš kelio ženklą „Stop“ linija“ ir (ar) „Stop“ liniją, jeigu jų nėra, – prieš pėsčiųjų perėją, šviesoforą ir vėl pradėti važiuoti tik įsitikinus, kad tai yra saugu ir nebus trukdoma kitoms transporto priemonėms ir pėstiesiems, kurių judėjimo kryptį jie kerta.“

Kokie pakeitimai dėl šviesoforo signalų įsigaliojo 2019-11-01?

Nuo 2019-11-01 įsigaliojo nauji šviesoforų signalų deriniai, lanksčiau reguliuojantys dešinįjį posūkį. Daugiau apie tai buvo rašyta šioje apžvalgoje.


<< Atgal