Teisės aktų naujienos

Parengtos rekomendacijos, kaip saugiai leisti laiką prie vandens telkinių

Sveikatos apsaugos ministerijos pranešimas
Parengtos rekomendacijos, kaip saugiai leisti laiką prie vandens telkinių
(2020-05-08)

Sveikatos apsaugos ministerija paskelbė rekomendacijas, kaip saugiai leisti laiką prie vandens telkinių:

Sveikatos apsaugos ministerijos pranešimas
Parengtos rekomendacijos, kaip saugiai leisti laiką prie vandens telkinių
(2020-05-08)

Atkreipiame dėmesį į netikslų išplatintą teiginį (nors pačios Rekomendacijos tokio netikslumo neturi), kad „paplūdimiuose lankytis gali tik apsaugines kaukes arba apsaugines veido priemones dėvintys lankytojai, išskyrus valgant ir geriant viešojo maitinimo organizavimo vietose bei maudantis vandens telkiniuose ar užsiimant vandens sportu ir pramogomis.“

Pažymėtina, kad šiuo metu veido apsaugos priemonių nereikia vaikams iki 6 metų, taip pat jos nereikalingos ir paplūdimiuose už gyvenamosios vietovės (miestų, miestelių, kaimų) ribų ir kai šalia nėra kitų asmenų 20 metrų spinduliu, išskyrus artimuosius giminaičius, įtėvius, įvaikius ir globėjus, rūpintojus.

Veido apsaugos priemonių dėvėjimo tvarka nustatyta Vyriausybės 2020-03-14 nutarime Nr. 207 „Dėl karantino Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbimo“.

Šio nutarimo 3.1.10 punkte nurodyta:

„3.1.10. Įpareigoti asmenis:
3.1.10.1. parkuose ir kitose atvirose viešosiose vietose lankytis ir būti ne didesnėmis nei 2 asmenų grupėmis, išskyrus artimuosius giminaičius, įtėvius, įvaikius ir globėjus, rūpintojus, laikytis saugaus kontakto (didesnis nei 2 metrų atstumas ir trumpesnis nei 15 minučių kontaktas), vengti tiesioginio fizinio kontakto, laikytis asmens higienos reikalavimų;
3.1.10.2. vyresnius nei 6 metų, viešosiose vietose dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones (veido kaukes, respiratorius ar kitas priemones), išskyrus:

3.1.10.2.1. valgant ir geriant viešojo maitinimo organizavimo vietose, nurodytose šio nutarimo 3.2.6.2 papunktyje;
3.1.10.2.2. sportininkus, kai jie sportuoja aukšto meistriškumo sporto pratybose;
3.1.10.2.3. už gyvenamosios vietovės (miestų, miestelių, kaimų, viensėdžių, sodininkų bendrijų) ribų ir kai šalia nėra kitų asmenų 20 metrų spinduliu, išskyrus artimuosius giminaičius, įtėvius, įvaikius ir globėjus, rūpintojus.
3.1.10.2.4. maudantis paviršiniuose vandens telkiniuose ar užsiimant vandens sportu ir pramogomis.“


<< Atgal